Ali'nin Blog'u

Submit your own blog

İstanbul'da gece Hayatı

22nd November 2013

Ne söylense azdır İstanbul üzerine. Bir yanında boğazın köpüklü suları diğer yanında tarihin muhteşem sarayları. Yüzlerce yıllık medeniyetin günümüze kalan izleri, günümüz dünyasının rengârenk sesleri. Bir yanı durdurmuş gibi zamanı, diğer yanı kaçar gibi zamandan hızlı hızlı.
 
Bir de bambaşka bir yanı, başka bir büyüsü vardır İstanbul’un; gece hayatı. Yalnızca ülkemizde değil, yurt dışından gelen birçok ünlü ismin de tadına bakınca vazgeçemediği, cazibesine kapılıp gittiği birbirinden gösterişli İstanbul geceleri.
 
Boğazın kıyısından başlayıp, Etilerin tepesine kadar uzanan; Nişantaşı’nın göbeğinden, İstikal caddesine uzayan, her mekânda başka akan geceler.
 
Nasıl ki bir gecede yaşamak mümkün değilse İstanbul’u; İstanbul’un gece hayatını da bir yazıda anlatmak mümkün değildir. Biz yine de gelin hiç olmazsa İstanbul’un en güzel, hadi en güzeline karar vermek zor olacağından en popüler diyelim beş farklı gece kulübüne gidelim, bir güzel eğlenelim.
 
 
 
Reina
İstanbul ve gece hayatı denilince çoğu insanın aklına gelen ilk yer olan Reina, boğazın Avrupa yakasında, kuru çeşmede yer alır. 2002 yılında açılan ve bu tarihten itibaren özellikle ünlü isimlerin uğrak yeri olan Reina, bir gece kulübü olmasının yanı sıra, bar ve restoran bölümüyle de oldukça iddialı görünüyor. Yemek servisinin 19.00’ dan sonra başladığı mekanda gece kulübü ise kapılarını 23.00 den sonra açıyor. Özellikle yerli ve yabancı ünlü isimlerin, hatta devlet adamlarının ve jet sosyetenin uğrak yeri olan Reina denize sıfır konumuyla ve İstanbul’un siluetini gözlerinizin önüne seren muhteşem manzarasıyla sahip olduğu ünü fazlasıyla hak ediyor.
 
 
360
Birbirinden farklı üç ayrı mekânda hizmet veren 360 kendini dört element üzerinden hizmet veren bir mekan olarak tanımlıyor: yemek, atmosfer, eğlence, ambiyans. Restoran, bar ve klüp olarak hizmet veren 360’da dünya mutfağı ve modern Türk mutfağından özel seçkiler öğle ve akşam yemeklerinde bir arada sunuluyor. Zengin şarap ve bar mönüsüyle de iddialı olan mekân, hafta sonları tam bir kulüp havasına bürünerek canlı Show’lara da ev sahipliği yapıyor. 360 istiklal caddesinde, Kadıköy Cafer ağa mahallesinde ve Kuruçeşme su adada misafirlerine hizmet veriyor.
 
 
Babylon
Bir gece kulübünden ziyade uluslar arası bir konser mekânı olan babylon kendini “kültürler arası bir müzik anlayışıyla müzikseverlere değişik bakış açılarının toplandığı düzenli ve zengin bir program sunan mekân” olarak tanımlıyor.  Müziğin yanı sıra dans, tiyatro ve sahne performansı gibi farklı türlerdeki gösterileri de sahnesinde buluşturan mekân yurt içi ve yurt dışından gelen farklı seslere yer veriyor. Ayrıca lounge bölümüyle de konser öncesi ya da günün herhangi bir saatinde de misafirlerinin rahatını düşünen babylon geniş koltuklu rahat atmosferiyle de dikkat çekiyor. Bir şubesi de çeşme ayayorgi koyunda bulunan babylon İstanbul’da Aslımescit’te misafirlerini bekliyor.
 
 
Beyrouth cafe& club
Adından da anlaşılacağı gibi arap ve Akdeniz mutfağının en güzel örneklerini bir arada harmanlayan mekan günün her saatinde zengin yemek mönüsüyle misafirlerini ağırlarken, geceleri zengin içki mönüsü ve oryantal dans şovlarıyla misafirlerine farklı bir kulüp deneyimi sunuyor. Beyrouth cafe & club Beşiktaş akaretler’de.
 
 
Nişantaşı Sess Club
İstanbul’un görece yeni mekânlarından Nişantaşı Sess Club adını bir dönemin meşhur sess dergisinden alıyor.  Mekân içi tasarımını da bu yönde yapan mekânın duvarlarını geçmiş zamanların ses dergileri süslüyor. Kaliteli Türkçe pop müzik mottosuyla yola çıkan sess clup abti ipekçi caddesinin de ilk gece klübü olma özelliğini taşıyor. Rahat ve şık localarıyla tüm misafirlerini “Türk filmi tadında” bir geceye davet eden sess clup Nişantaşı’nda.
 
 

 

YellAli Hakkında

Hakkımızda birkaç söz....

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

kullanıcı adı veya e-posta
Parola