İzmir barları

29th November 2013

Ege denizi kıyısında, sahil boyunca uzanan keyfine düşkün güneşli bir şehirdir izmir. Bir başından bir ucuna uzayıp giden sahil şeridiyle gündüz ayrı, gece ayrı güzeldir. Şehrin kalabalığının yoğun olarak akıp gittiği alsancak semti, gün içinde alış-veriş yapan, kahve içen, yürüyüşlere çıkan güzel hanımları ve şık beyleri ağırlarken; aynı güzel semt geceleri cafelerin barlara, kahvelerin içki yudumlarına dönüştüğü bir eğlence merkezine dönüşür. Güneşin inmesiyle sokaklara çıkan kalabalık sahil şeridinde sıralanmış birbirinden farklı restoranlarda, barlarda gecenin ilk ışıklarına kaldırırlar kadehlerini. Hatta sahil boyunca çimenlerde uzanmış gençler, köpekleriyle gece pikniği yapanlar bile vardır güzel havalarda. Bir de sokakları, müzikleri, aynı geceyi bambaşka hayatlara bölen barları vardır izmir’in.

1888
İsmini içinde bulunduğu binanın yapım yılından alan 1888, Alsancak semtinde genellikle gençlerin tercih ettiği eğlenceli mekânlardan biridir. Yaşlı bir binanın yeniden elden geçirilip hayata döndürülmesiyle açılan 1888, sakin mimarisinin yanı sıra, ferah ve ağaçlı bahçesiyle de dikkat çekiyor. Farklı müzik kültürlerine ve farklı oluşumlara da yer vermeyi amaç edinen mekân da yalnız gece eğlencesine değil, farklı sanatsal oluşumlara da yer veriliyor. Temalı partilere ve sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yapan 1888, alsancak, cumhuriyet bulvarında.

Alin’s cafe & restoran
Alsancak’ın bir diğer popüler makanlarından olan alin’s cafe & restoran gece eğlencesini daha çok yemek, müzik ve şarapla birleştirenlerin tercih ettiği bir mekan. Yaş ortalaması haliyle biraz daha büyük, gecenin içinde ilerleyen sohpetler, sakin müzikler, dünya mutfağından seçkin örnekler… alin’s Alsancak’ta Kıbrıs şehitleri caddesinde.

Marrakech lounge club
Yine Alsancak’ta bulunan bir diğer İzmir mekânı ise marrakech lounge club. Burası adından da anlaşılacağı gibi Fas stili bir dekorasyona sahip oldukça şık bir mekân.  Modern ve oryantal tarzları bir arada harmanlayan ve bunu mekânın ruhuna yedirmeyi başarmış Marrakech daha çok gece hayatına geç başlamayı seven ve lounge kültüründen hoşlanan gençlerin ilgisini çekiyor. Gece saat 12’ye kadar neredeyse boş olan mekân, bu saatten sonra inanılmaz bir hızla dolamaya başlıyor ve genellikle hafta sonları oldukça yoğun geçiyor. Dansın sabah saatlerine kadar sürdüğü mekânın tek eleştirisi fiyatlarının biraz pahalı olması.

Loujain
İzmir’in yeni olmasına karşın gözde mekânlarından biri olan Loujain mimari yapısıyla Karaköy’deki Antrepo binalarını akla getiriyor. Tabiri caiz ise kocaman hangar gibi bir mekanın içine kurulan Loujardin zaten avrupa’nın en büyük gece kulübü olma iddasıyla açılmış. Gerçekten de mekânın içi bunu doğrularcasına git git bitmiyor. İçeride bir golf arası işlese sanırız tuhaf kaçmaz. Bu büyük mekânın en güzel yanı ise müzikleri. Genel olarak eski ya da yeni ayırt etmeksizin tüm dans hitlerine yer veren mekânın sanırız, müziklerinden olacak, müşterileri genellikle 18-25 yaş aralığında değişen gençler. Ayrıca Loujardin de öyle pek dans etmeyi sevmeyenler için özel olarak hazırlanmış localar da bulunuyor.

Bar vio
Alsancak’tan biraz  uzaklaşıp, sahili hiç bırakmadan üç kuyular yönüne gittiğinizde levent marina bulunan bar vivo denizin tam dibinde, hatta içinde. İzmirin en güzel marinalarından biri olan levent marinada kurulmuş olan bar vivo, mimarisiyle sanki az önce iskeleye demirlenmiş bğyğk bir gemiyi andırıyor. Deniz konseptinden yola çıkan mekanın bar bölümü bir yelkenli şeklinde tasarlanmış. Daha çok lounge tarzı bir anlayışla hizmet veren mekanda, birbirinden lezzetli kokteyller ve özenle hazırlanmış içkiler misafirlerle buluşuyor. Halatların ve dümenlerin titizlikle dekorasyona dahil edildiği bar vivo” Keyifli gecelere yelken açın” mottosuyla açık ve kapalı alanlarında misafirlerini bekliyor.YellAli Hakkında

Hakkımızda birkaç söz....

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

kullanıcı adı veya e-posta
Parola